Mediator

Mediator відшкодування шкоди збитків внаслідок дтп в Польщі та інших країнах Європейського Союзу. Компенсації випадки смерть аварії.

Посібник - Польща

Нещасні випадки в Польщі – компенсації

Щоб уникнути проблем з отриманням компенсації за нещасні випадкі, необхідно дотримуватись деяких правил:

Підставу для компенсації мають тільки люди, які не були винні в аварії. Зібрана відповідна медична документація та інші документи, які підтверджують витрати і збитки, допомагають в отриманні компенсації. Медична та інша документація може бути не тільки польською мовою. Лікування може бути проведене в Україні, але перший візит до лікаря повинен бути в Польщі.

Пам'ятайте правило: чим краще підготовлена документація, тим більше розмір компенсації.

Задайте питання щодо компенсації.

Лікування в Польщі

Медичне страхування для громадян України, які працюють у Польщі.

На безкоштовне медичне обслуговування в Польщі мають право громадяни України, які мають трудовий договір або договір на виконання робіт, підписаний з польським роботодавцем і роботу, яку вони повинні виконувати на території Польщі. В той самий час, українці, які працюють в Польщі мають соціальне забезпечення так само, як поляки. Виключенням є угода на роботи. Ця умова в більшості випадків не забезпечує безкоштовну медичну допомогу.

В рамках безкоштовної медичної допомоги, співробітники забезпечуються невідкладною медичною допомогою, можливістю лікування в лікарнях та клініках. Однак, зверніть увагу на наявність в медичному закладі підписаної угоди з Національним фондом охорони здоров'я (NFZ), тому що тільки в такій лікарні, візит буде безкоштовним. Такі лікарні можна вдрізнити за допомогою логотипу біля вход (www.nfz.gov.pl). На практиці, 99% лікарень, клінік і лабораторій мають таку угоду, так покриття вартості лікування не слід побоюватися. Є, проте, у Польщі, лікарі, приватні клініки та стоматологічні кабінети, що не мають угоди з фондом здоров'я. У випадку приватних клінік, лікування зазвичай оплачується - незважаючи на наявність соціального страхування. Оскільки вартість такого лікування може бути досить високим, перед медичним обслуговуванням варто запитати, чи є у об'єкта угода з фондом здоров'я. Більше інформації: naszwybir.pl

За певних обставин, незважаючи на відсутність договору може бути покрита безкоштовна медична допомога. Це, проте, залежить від багатьох факторів. Пропонємо звернутися до літератури: isap.sejm.gov.pl.

Медичне страхування для громадян України, які перебувають у Польщі як туристи.

Кожен турист, який перебуває в Польщі повинен сам організувати для себе медичне страхування. Таке страхування можна придбати на кордоні або у будь-якого страхового агента в Польщі. Страхове покриття залежить від страхового портфеля, тривалості страхування та сфери захисту. Страхування подорожей часто пропонується туроператорами.

Медичне страхування для громадян України, які були учасниками дорожньо-транспортних та інших пригод на території Польщі.

Є три ситуації для учасників:

  1. Особа має медичне страхування, о якім мова вище! Не варто переживати. Немає значення чи особа винувата в пригоді чи тільки постраждала – фонд охорони здоров’я покриє медичні витрати.
  2. Особа без польского медичного страхування. Якщо особа винувата у нещасному випадку – повинна мати власне медичне страхування.
  3. Всі особи (застраховані чи ні), що не були винуваті у нещасному випадку, але були в них поранені - не платять за лікування.

Робота в Польщі

Робота, яка буде виконана в Польщі, потребує дозволу польських інституцій. Дозвіл отримує роботодавець.

У Польщі трудові відносини можуть бути у формі: - договір про роботу, де правила регулюються Трудовим кодексом - договір про доручення, де правила регулюються Цивільним кодексом - договір найму, пов'язаний з разовою роботою, де правила регулюються Цивільним кодексом.

Якщо договір в не зрозумілій мові для двох сторін угоди, документ має бути двомовними з однаковим змістом. Більше інформації: www.eporady24.pl

Робота без дозволу або без відповідної угоди означає наслідки не тільки для роботодавця, але і для працівника!

Підтримка українських громадян, які проживають у Польщі.

На території Польщі, відкриті для громадян України: Посольство у Варшаві, генеральні консульства в Гданську, Кракові та Любліні. Там також вартоі звернутися за допомогою у разі необхідності (poland.mfa.gov.ua).

Крім того, в Польщі є Об'єднання українців у Польщі.Офіційна сторінка: www.zup.ukraina.com.pl

Також, додаткову інформації Ви можете знайти за посиланнями:

  1. www.naszwybir.pl

    Порадник україньскою мовою, для громадн України, які планують працявати в Польщі або збудувати своє життя в Польщі.

  2. migrant.info.pl

    Порадник україньскою мовою, для громадн України. Тут ви можете знайи інформацію про необхідні документи, про систему праці та Ваші обов’язки і права.